پیام دکترشیویاری بمناسبت گرامیداشت 14تیر روز قلم

[ad_1]

« بمناسبت  گرامیداشت 14تیر روز قلم»14/4/96 

به گزارش روابط عمومی دفتر دکتر یعقوب شیویاری نماینده مردم شریف میانه و بخش های ترکمنچای ،کندوان ،کاغذکنان و مرکزی در مجلس شورای اسلامی وارسال پیام تبریک ایشان به مناسبت بزرگداشت روز قلم

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

ن والقلم و ما یسطرون

قسم به قلم وآنچه می نویسد . سوره قلم آیه1

                          سوگند خداوند در قرآن به نام قلم، گویاترین شاهد بر شرافت و قداست آن است: «ن وَ الْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ؛ سوگند به قلم و آنچه نویسند.» در جایی که خداوند، صاحب هستی به آفریده ای از آفریده های خود قسم یاد می کند، بشر در چه جایگاهی می تواند از ارج و منزلت آن سخن براند. در نخستین ارتباط وحیانی رسول خدا صلی الله علیه و آله با مبدأ هستی در غار حرا، سخن از قلم به میان می آید، تا جایی که خداوند خود را این گونه معرفی می کند: «الَّذی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ؛ آن که با قلم آموخت.»

هرآن چیزی را که ارزشی است، بدان که ارزشش به قلم خوردن است. مس را قلم می زنند، تا نقشی در آن هک گردد و ارزشش فزونی یابد. بوم را قلم می زنند تا نقشی در آن پدیدار شود و از وجود آن نقش، بوم ارزشش صد چندان شود. سنگ را قلم می زنند تا تندیسی ماندگار به یادگار بماند.

اینجانب به تاسی از قرآن کریم و انبیای و اوصیای الهی و بنا به نقش سازننده و خدای ناکرده مخرب قلم ، وباآرزوی توفیق و سلامتی و سربلندی برای تمامی آزاد اندیشان و قلم به دستانی که در راه توسعه و بالندگی ایران اسلامی عزیزمان قلم می زنند راداشته ،ودر این روز با گرامی داشت یاد و خاطره اهالی قلم و تجلیل از آنان و حمایت از آثارونقش بی بدیل آنان در عرصه  تولید محتوی  انقلابی وفرهنگی آنان ، شاید بتوانیم گوشه‌ای از زحمات آنان را قدردان باشیم.

روز قلم را به تمامی اهل قلم و دست اندرکاران عرصه اندیشه و قلم تبریک می‌گویم.

دکتر یعقوب شیویاری

 

نماینده مردم شریف میانه ،وبخش های ترکمنچای ،کندوان ،کاغذکنان و مرکزی در مجلس شورای اسلامی

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *